JARO
21.03.2011 10:50
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní

JARO
21.03.2010 12:09
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní.

Fokty z Dubínka
20.03.2010 23:38
Na žádost dávám k dispozici dnešní fota a fota z brigádničení na Dead Bull trailu ke stažení tady

RETRO race
25.01.2010 09:26
Včera proběhla zajímvá akce od kluků z FRbikes. Spíše než o závod šlo povbavení se z toho včem a na čem se dřív jezdilo. Během týdne zveřejním fotky

720.cz FR Bikes ET Bikez.com dolekopcom marzocchi

Články

Dubné 10. února

JumpV Neděli se do Dubínka sjela snad celá JČR na freeride. Bylo sice bahýnko, ale na 10 únor to byl stejně luxus. Jezdilo se spíš pohodově, nikdo nehrotil. Co stojí za report byl "malej" přes cesťák. Těšim se, až uvidim někoho, kdo odpanní ten zvětšenej velkej.


Phoenix 06

Phoenix 06Tímhle rámem to celý před 2 rokama začalo. Chtěl jsem něco dlouhého stabilního co mi vydží 150mm vidlici . Prvotní určení je Freeride a dirt.
Bráchův maturitní ples report

FrajeřinkaNebojte se nebudu nudit pro bikery nezajímavýma podrobnostma, ale pro pořádek aby se vědělo, že to byl ples oktávy gymnázia Česká 64 v ČB kde bude brácha v květnu maturovat. Po domluvách s Číčou a Honzou Bartošem celkem hladce s minutovou přsnotí se naložil funbox na valník i s bikama a najednou se vše odvezlo na místo činu KD Metropol. Času na tréning nebylo mnoho, ale i přesto to stačilo aby si všichni zúčastnění všimli že parkety kložou jak ledovka.


Řídítka Schwert na světě

Řídítka SchwertPo delší době bez přístupu na net jsem přichystal další článek. Práce pana Beneše předčila moje očekávání. Svary jsou tak precizně provedeny, že by byl hřích je brousit, barva lesklá a hladká váha přesně podle výpočtu. Přišly mi celkem 3 kousky, každý v jiné barvě. Po zajetí já v Dubínku a lehce na streetu a Bahy v SK8parku a na exibičce na maturáku si je nemůžem vynachválit.


Kliky THUNDRERBOLT v návrhu

Kliky ThunderboltS vlastními zkušenostmi s klikami Truvativ Stylo, kreré praskly po nepřiměřeném používání a Holzfeller (top model), které fungují bezvadně, ale přeci jen jsou z Al slitiny 7075 jsem začal pracovat na nových BMX klikách, které budou perfekně vyhovovat i na dirt freeride a DH. Použitý materiál speciální chromová ocel má oproti hliníkovým slitinám daleko vyšší tvrdost a v kombinaci s jemným drážkováním 32 dřážek !!! oproti klasickým ISIS 10 je spoj osa-klika prakticky nezničitelný.


PAEGAS 08 aneb možná příjde i celopéro

Paegas 08Už minulý rok se mě čas od času někdo zeptal jestli budu vyrábět i BMX nebo celopéra. S těma BMX mohu říct že asi nikdy (fušoval bych do řemesla jiným zkušeným). Fulla jsem zatím jemon zhruba navrhnul. Návrh nebe v potaz detaily a některé části jsou pouze provizorní. Nicméně výsledek není špatný.


DEAD BULL TRAIL IN WINTER

Minulý týden kdy nebyla obleva Bahy překecal mamku aby nás vzala autem i s bikama do FR Mekky JČR Dubínka. Nacpali jseme to do auta jentak tak docela punk a jelo se. Na trailu byl lehkej sněhovej poprašek a pod ním uježděná ledo sněho hlína, ale klouzačka to úplně nebyla.


Nová řídítka Schwert na cestě

Od Června probíhal vývoj nových vlaštovek určených pro dirt, freeride i jiné tvrdé zacházení. Důraz jsem kladl na tuhost a pevnost. Při návrhu jsem se snažil řídítka přiblíit co nejvíce nosníku stáleho napětí, aby použitý materiál byl co nejlépe využit. Pro zakázkovou kusovou výrobu připadá v úvahu cr-mo ocel nebo titanová slitina, ze které jdou vyrobit řídítka s hrazdou, která zaručuje vyskou tuhost a pevnost.


Žaby pod ledem

Na Štepána jsme vyrazili na pojezd do MX Lomu u Žab. Bahyho táta nás vzal kombíkem (díky) a proto jsme XC do Budějc absolovovali jenom zpátky. Přijedem dáváme biky dohromady, slyšíme prd prd 4-takty 4-kolky :-(. Na rozjezdu už čekali lokálové Hanz a FRenk. Navlíkáme chrániče a lezeme na rozjezd,já rezignji tohle klouzačku si nedám.


Kayabikes Facktory rider Bahy

Asi v říjnu 2006 začal vývoj modelu Phoenix 07 vycházel z 06 a je víc zaměřený na dirt a ještě tvrdčí zacházení. Protože sám nemohu jezdit na 2 kolech současně a kvůli nedostatku času tak ani denně, tak sem se začal shánět po někom,kdo není namachrovanej, byl by ochotnej jezdit na prototypu a hlavně měl talent a čas.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

aWebdesign - Martin Bulán 2009