JARO
21.03.2011 10:50
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní

JARO
21.03.2010 12:09
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní.

Fokty z Dubínka
20.03.2010 23:38
Na žádost dávám k dispozici dnešní fota a fota z brigádničení na Dead Bull trailu ke stažení tady

RETRO race
25.01.2010 09:26
Včera proběhla zajímvá akce od kluků z FRbikes. Spíše než o závod šlo povbavení se z toho včem a na čem se dřív jezdilo. Během týdne zveřejním fotky

720.cz FR Bikes ET Bikez.com dolekopcom marzocchi

Filosofie

Proč to všechno dělám? Mým cílem je jezdit na kvalitním bike z nejlepších materiálů zpracovaných moderními technologiemi a havně v prvotřídní kvalitě. To pro mě znamená, že si buď můžu koupit špičku jako je Nikolai, RB nebo jiné legendy s cenou pevného rámu převyšující 10 000Kč, nebo si nechat svařit svůj podle svého přání za ne tak bolestivou cenu u pana Beneše nebo Franty Mrázka z poctivé ušlechtilé speciální chromové nebo chrom-molybdenové oceli. Třetí varianta to znamená made in Taiwan pro mě nepřipadá v úvahu, samozřejmě když to nedokažu sehnat jinak (klikám Truvativ a hlavovému složení FSA jsem se vyhnout nedokázal zatím!!)

Jaká je má oblíbená značka? Ta moje. U pana Beneše mám jistotu, že použitý trubky jsou vyrobeny v ČR takové kvalitě, že vyhovují i při stavbě vojenských stíhačů (lepší trubky na světě používají asi jenom. Supervelmoci na bojové letouny nebo jěště NASA). Ruce pana Beneše svařily bikrosové rámy, na kterých se vyhrává už nějaký ten pátek (ještě za komoušů). Návrh rámů dělám já s ohledem na jezdce a jeho styl jízdy, s pevnostní výpočty mi pomáhá software (MFE) a prioritou při návhu je životnost spolu s dílenským zpracováním a užitnou honotou, po tom tuhost s ohledem na hmotnost a u ceny je podmínka NE zbytečná a hlavně jenom výrobní. Mám v sobě sebedůvěru, to znamená, že věřim, že dokážu navrhnout rám ,na kterým se budou jezdit závody i jen tak a že vydrží zamýšlené každodenní hrubé zacházení a to klidně 10 let i více.

Proč si nekoupim rám jako každý? Koupit si rám svařený na druhým konci světa z trubek upatlaných kdesi na dálném východě, nebo dovezených v lepším případě z USA nebo Japonska. Patlaných všemi zdůrazňovanou levnou pracovní silou, nebo na vysloužilejch automatech ze 70 a 80 let, nebo zase v lepším případě automatech dovezených z USA nebo Japonska. Každopádně ty automaty musí někdo seřídit a v určitých intervalech seřizovat takže to udělá upatlanej číňan za 10$ na den, nebo kvalifikovanej amík nebo evropan, kterej nede pod 15$ za hodinu práce. Nevím moc podrobností a nikdy na taiwanu nebyl, ale i malé dítě ví že doprava z Taiwanu USA vede přes Pacifik (= několik 1000km) a do Evropy ješte tomu 1x Panmský průplav + Karibik + Atlantik (= několik 10000km). v obou případech se projede hodně stále dražší ropy. A zabalit něco aby přežlo takovou cestu taky není zrovna levné a k přírodě šetrné.A uznejte sami, že reklama typu "Uvědom si na čem jedeš + GT americká značka s 30 tradicí" a fakt, že to vychvalvané kolo nevidělo USA ani z vagonu, smrdí levotou. Prostě řečeno nemám to zapotřebí.

Proč právě název Phoenix ? Mám jistotu při nepatřičně hrubém zacházení, že když bych něco ohnul jde to narovnat, něco prasnul zavařit, něco moc poškrabal jde to opískovat na nalakovat práškovou barvou. To znamená, že rám je vpodstatě nesmtelný, jako legendární pták. Takže název není podle Harryho Pottera, městě v Arizoně, nebo typu jaderného reaktoru.

aWebdesign - Martin Bulán 2009