JARO
21.03.2011 10:50
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní

JARO
21.03.2010 12:09
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní.

Fokty z Dubínka
20.03.2010 23:38
Na žádost dávám k dispozici dnešní fota a fota z brigádničení na Dead Bull trailu ke stažení tady

RETRO race
25.01.2010 09:26
Včera proběhla zajímvá akce od kluků z FRbikes. Spíše než o závod šlo povbavení se z toho včem a na čem se dřív jezdilo. Během týdne zveřejním fotky

720.cz FR Bikes ET Bikez.com dolekopcom marzocchi

Kliky THUNDRERBOLT v návrhu

S vlastními zkušenostmi s klikami Truvativ Stylo, kreré praskly po nepřiměřeném používání a Holzfeller (top model), které fungují bezvadně, ale přeci jen jsou z Al slitiny 7075 jsem začal pracovat na nových BMX klikách, které budou perfekně vyhovovat i na dirt freeride a DH. Použitý materiál speciální chromová ocel má oproti hliníkovým slitinám daleko vyšší tvrdost a v kombinaci s jemným drážkováním 32 dřážek !!! oproti klasickým ISIS 10 je spoj osa-klika prakticky nezničitelný.

Hmotnost klik i se středem je 1350g. Normalizovaná průmyslová ložiska jsou mimo rám, takže jsou daleko lépe využita a hlavně jsou k sehnání v každém městě za cca 45kč (ne že by to byl Unterhund, ale tento rozměr je široce využíván a masově vyráběn). Při návrhu jsem beru v potaz i DH biky s široku zadní stavbou a přirozený postoj človeka (každýho napadne že dopadat skoky s nohama skoro snožmo je o zničení kolen a houby stabilitě), takže osa je delší než u jiných klik, proto budou o něco těžší. Zapomeňte na rozeznávání pravé kliky od levé THUNDRERBOLTy jsou na obou stranách stejné, což přináší další možnost LSD (mít řetězovou stranu na levé straně). Vzhledem k tomu že si na svém stroji vše vyměňuji a ladím sám, stal se ze mě zapřísahlý odpůrce nových standartů a tím vzniklé nekompatibility. Prostě mi leze na nervy si kupovat 10 přibylých stahováků jen proto, abych si dal bike do kupy. Ten názor že to udělají v bikeservisu neberu, protože se jezdí a tím pádem porouchávají komponenty hlavně o víkendu, kdy je zavřeno a vy pak máte smůlu.

Na montáži když dobře našroubujete jemný středový závit nemáte šanci skoro(tak nešikovnej a silnej snad nikdo není) nic pokazit a stačí vám k tomu velký klíč (franzouzák) a imbus 8 a 15 ku klíč na pedály . Vzhlem ke skvělým únavovým a pevnostním vlasnostem, tyto kliky ocení ortodoxní HC rideři kterým nic není svatý a kteří si na pravidený servis a výměnu 1x za dva roky nepotrpí.

S prvním prototypem nevím kdy to vyjde, snad brzy a s cenou předpokládám že bude tak mastný, aby si to mohli dovolit i punk rideři až zničí ty dosavadní. Testovat je bude Bahy, který jako spávný ignorant Rucktiony zdemoloval za 7 měsíců a Hussefelty mu po roce drží jen silou vůle.od: Milda - KILKY30.01.2008 20:26
Ty we se nejak rozjizdis jinak dobre ty!
od: Bahy - Kliky29.01.2008 20:47
Doufam,ze budou co nejdriv vipadaji hodne v pohode!
aWebdesign - Martin Bulán 2009