JARO
21.03.2011 10:50
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní

JARO
21.03.2010 12:09
Jaro je tady už oficálně a za tejden se změní čas na letní.

Fokty z Dubínka
20.03.2010 23:38
Na žádost dávám k dispozici dnešní fota a fota z brigádničení na Dead Bull trailu ke stažení tady

RETRO race
25.01.2010 09:26
Včera proběhla zajímvá akce od kluků z FRbikes. Spíše než o závod šlo povbavení se z toho včem a na čem se dřív jezdilo. Během týdne zveřejním fotky

720.cz FR Bikes ET Bikez.com dolekopcom marzocchi

Rozhovor s Číčou

Takže ready for all? první bude přestavovačka pro ty co tě ještě neznají (jesli se teda někdo takovej najde?)

jmenuju se Tchichta,ale všichni mi říkají stejně Číča, je mi 24, studuju VOŠku a na kole jezdím téměř odjakživa.

Home

Většina lidí když už si ty jezdil si ani nepředstaví tu dobu kdy si začínal. Popsal bys jim nějaký věci co se jezdilo v čem na čem a v čem se to změnilo asi nejvíc?

Ta doba kdy jsem začínal jezdit, je tak 10-12 let skoro. v tý době se jezdilo nejvíc asi xc, začínal se jezdit sjezd a vznikla nová disciplína - paralelní slalom (2 jezdci, 2 dráhy),což si málokdo dokáže dneska z těch mladších asi zapamatovat. z paralelu pak k dualu(2 jezdci,1 dráha) a pak 4X. v tý době se nejezdil žádný street,dirt ani freeride u nás. V tý době možná někde Wade v Kanadě začínal s timhle. Jezdilo se v krutě barevných šprckách (což se nám naštěstí vyhlo!) a většinou na pevňákách. Hit byla odpružená vidle s 6 cm zdvihem od rst, Bomber byl sakra drahej. Od tý doby se změnilo snad všechno, ježdění, technika, závody, jen chut zůstala pořád stejná. jak říkám bylo to tak od 12-13 let, přesně nevim, od tý doby co jsem dostal bika a potkal Schwáru, který vlasně bydlel kousek ode mě. lítaly jsme xc po kopcích kolem Kluku a tak, oba jsme měli pevnáky. později jsme si tam postavily lehkou sjezdovou tratičku, na kterou jsme si upouštěli gumy (rozuměj jako tlumiče,he). takhle to bylo tak 2 roky myslím, pak.

Tchitcha na trailu na Kluku

Ty jo já myslel že tak před 8 mi lety s na Frantovi a už náký ty ČP to přišlo až po tomhle pravěku že jo. Jak to bylo dál?

No před 8 lety to zas takový tempo nebylo,ale už se začínali objevovat videa, jako nwd 1, kranked a tak. Tady u nás gaspi a pak Indoš z Milevska a jeho první freeridový závody, který byly supr. Byly sice pozdějc než píšeš ale byly to první který tady byly. takže tak po roce 2000 kdy v zahraničí už freeride nabral slušný tempo jak to tady vypadalo na bike scéně, to už úplnej pravěk nebyl.

Pak ještě 2 roky myslím, pak jsme objevili Vráž (malou), Díry a začli si stavět skoky. pak jsme tak další 2 roky lítali po českým poháru v dualu, Schwára si mezi tim dával ještě čp v dh. V tý době jsem měl půjčenýho fulla Frantu, tak sjem dal taky nějaký sjezd (Boží dar nejvíc!) a pak ještě jednu sezonu 4X.

Co tě dneska přitahuje nejvíc dirt, street, freeride, DH a jaký kolo k tomu považuješ za ideál klidně i 2 bike.

Dneska mě asi nejvíc baví dirt, houpat se na skocích ale baví mě jezdit i na tratičkách v lese, trochu freeride, MX v lese! ale nejsem moc dropovej. na streetu si moc nezajezdim, mám radší přírodu. ideální by byly 2 kola, ale zatim mám jen jedno, pevnáka Phoenix 07, druhý se už ale chystá...

Home

Zlý jazykové trvdí že celopéro.

jj bude to duncon akita, slopestylovej rám, který budu mít od frbikes. docela se na něj těšim.

Ještě ať doděláme tu techniku ty jezdíš 24" kola to ví každej kdo tě zná, co ale ví už málokdo jsou jejich vlastnosti, které jsou pro tebe výhody.

24 jsem chtěl zkusit pze mě zajímalo jaky to je a líbilo se mi to. ted už to ani nepoznám, pže na nich jezdim už docela dlouho, ale když jsem je tam dal poprvý, tak to bylo uplně něco jinýho. 24 jsou víc ovladatelný, líp se to kolo sklápí do dopadu, určitě i při rotačních trikách jsou výhodou,ale nevim rotační triky moc netočim . a vypadaj cool

Taky se nemůžu vyhnout otázce na tvůj Phoenix 07 vím že jsi na něm dračil jen dva dny před operací kterou do těd rozchozuješ a jsi rád za XC, ale přece jaký jsou první pocity?

spíš jsem na něm jezdil jen jeden den a to jsem ho ještě neměl udělaný tak jak bych potřeboval, takže zatim nevim, ale myslím že to bude takový jak jsem chtěl

Oputíme techniku zeptám se tě: Kde a ským si nejlíp zajezdíš?

Dobře, nebo nejlíp si zalítam tady u nás doma s Frenkem, Hanzem, Kubsou, Peapaem na dirtech. společně si vždycky dobře pojezdíme a pokaždy je prdel...sou jak pitomý! a nebo v lese ve Vraždě s Hanym, Schwárou a Kojcem. ale pojezdim si všude dobře kde jsem nebyl

Home

Taky je o tobě známý že seš docela digger baví tě to taky tak jako třeba mě konstrukce nebo trochu jako Diggera NS?

Jou jou kopat a stavět bábovičky mě baví hodně, hlavně šejpovat a hladit. každý rok víc a víc. dostal jsem ted u nás plácek na dirty, tak si na jaře budu moc plácat jak budu chtít.

A pochlubil by ses nějakejma v rámcích skromnosti k jiným co pomáhali určitě toho není málo.

Tak určitě nekopu sám,ale vždycky jdem většinou všichni co tu jezdíme, Frenk nás většinou chodí podporovat aspon svýma kecama, haha.

No nákej ten jump přece něco na svědomí máš?

Líbí se mi step up a mx skok na lipí třeba, dirty v žabech jsou taky cool, když nejsou hovna. docela práce ale bylo taky s foamem. na jaře se už ale těšim na dirty v Dubným.

Podporuje tě někdo v ježdění?

Podporuje mě Frbikes.cz shop s matrošem a PEACE aby jsme měli co na sebe a nějaký roadtripy s nima. Díky jim za to!!

A na konec co bys poradil mladejm klukům, krerý začínají nebo chtejí začít ?No tak nákej vzkaz pro něhoho (maminku ) na závěr ať tam nejosu jen ...

At si koupí kolo a začnou jezdit. A at jezdí a nekecaj!

od: Bahy - Tchi tchi24.02.2008 14:50
dobre kamo!
aWebdesign - Martin Bulán 2009